Відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації, на період дії воєнного стану або до ухвалення окремого рішення діє повна заборона на використання, продаж чи будь-яке інше відчуження піротехнічних засобів — феєрверків, салютів, петард тощо, незалежно від їх класу.

Виняток становлять лише піротехнічні засоби, які застосовуються силами оборони України або використовуються у промисловості відповідно до чинного законодавства.

Правоохоронці наголошують: після повномасштабного вторгнення росії гучні вибухи та постріли для багатьох українців стали болючими тригерами, що викликають тривогу, страх і стрес, нагадуючи про пережиті обстріли та атаки. Саме тому відмова від феєрверків є проявом відповідальності, поваги до оточення та турботи про психоемоційний стан людей.

За порушення встановленої заборони передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема, йдеться про відповідальність за:

  • порушення правил тиші та захисту населення від шкідливого впливу шуму (ст. 182 КУпАП);
  • порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів (ст. 195-6 КУпАП);
  • порушення правил торгівлі, у тому числі на ринках та у невстановлених місцях (ст. 159, 160 КУпАП);
  • порушення порядку провадження господарської діяльності (ст. 164 КУпАП);
  • дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП);
  • грубе порушення громадського порядку (ст. 296 Кримінального кодексу України).

Санкції передбачають попередження, штрафи з конфіскацією піротехніки, громадські та виправні роботи, адміністративний арешт, а в окремих випадках — штрафи або позбавлення волі.

Мешканців області закликають святкувати відповідально — тихо, безпечно та з повагою до тих, хто пережив і продовжує переживати складні випробування війни.

 

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Це допоможе нашому розвитку!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: