На річці Дністер правоохоронці викрили двох чоловіків, які займалися незаконним виловом риби із використанням заборонених знарядь. За попередніми підрахунками, завдані державі збитки перевищують 700 тисяч гривень.

Як повідомили в поліції, порушників виявили під час спільного патрулювання працівники водної поліції, прикордонники, екологи та представники Нижньодністровського національного природного парку.

Перший випадок зафіксували кілька днів тому у вечірній час. На річці Дністер 39-річний житель Маяківської громади здійснював незаконний вилов риби за допомогою спінінга, оснащеного забороненим знаряддям лову — «драч».

Інший факт задокументували 29 березня на гирлі Дністра. Там 57-річний житель Одеси також займався браконьєрством, використовуючи аналогічний спосіб лову.

На місцях подій працювали слідчо-оперативні групи. У правопорушників вилучили два човни, вудки, садки, шість заборонених знарядь «драч», а також 45 одиниць риби, серед яких короп, карась, лящ і щука. Усе вилучене передано на зберігання до спеціалізованого підприємства.

За оцінками фахівців, молодший із чоловіків завдав збитків на понад 300 тисяч гривень, старший — майже на 400 тисяч гривень.

За даними фактами відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України — незаконне зайняття рибним промислом, що спричинило істотну шкоду. Наразі тривають експертизи для встановлення остаточного розміру збитків.

Після завершення слідчих дій вирішуватиметься питання щодо повідомлення фігурантам про підозру. Санкція статті передбачає до трьох років обмеження волі.

Правоохоронці закликають громадян дотримуватися правил рибальства та відповідально ставитися до природних ресурсів.

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Це допоможе нашому розвитку!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: