У ніч із 8 на 9 серпня, а також 10 серпня, українці зможуть милуватися серпневою повнею – так званим «Осетровим Місяцем». Найкращий час для спостережень – одразу після заходу Сонця, коли небесне світило з’явиться над горизонтом, повідомляє «Главком» із посиланням на Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Назва «Осетровий Місяць» походить від традицій індіанських племен, що мешкали біля Великих озер та інших водойм Північної Америки. У цей час року в озерах водилося багато осетрів, і рибалкам було легко їх ловити. Серпнева повня ставала сигналом початку рибальського сезону, коли можна було заготовити рибу на зиму. Для корінних народів це був період достатку, збору врожаю та підбиття підсумків літа, який часто супроводжувався святкуваннями та подякою природі.

Цьогоріч «Осетровий Місяць» обіцяє бути особливо видовищним у перші години після сходу. Завдяки розсіюванню світла в атмосфері він може сяяти золотистим або навіть помаранчевим відтінком.

Нагадаємо, у липні українці вже милувалися іншим небесним видовищем – «Оленячим Супермісяцем», який став окрасою літнього неба та зібрав сотні вражаючих світлин у соцмережах.

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Це допоможе нашому розвитку!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: