У селі Озерне Ізмаїльського району зафіксували невідповідність якості води в озері Ялпуг державним санітарним нормам. Про це повідомили в Ізмаїльській районній державній адміністрації спільно з Дунайським басейновим відділом відокремленого підрозділу санітарної охорони територій та на видах транспорту ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Лабораторні дослідження води були проведені 19 червня 2026 року. За їх результатами встановлено, що вода не відповідає гігієнічним нормативам за санітарно-мікробіологічними показниками.

Зокрема, індекс лактопозитивних кишкових паличок у пробах води перевищив 70 тисяч КУО/дм³, тоді як допустима норма становить не більше 5 тисяч КУО/дм³. Таке перевищення свідчить про значне бактеріальне забруднення водойми та може становити загрозу для здоров’я людей.

У зв’язку з цим фахівці рекомендують тимчасово заборонити купання в озері Ялпуг. Також жителів села Озерне закликають не використовувати воду з озера для господарсько-побутових та інших потреб до покращення її санітарного стану.

Влада наголошує, що дотримання цих рекомендацій допоможе запобігти виникненню інфекційних захворювань та закликає мешканців берегти власне здоров’я.

Якщо Ви помітили помилку, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Це допоможе нашому розвитку!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: